„Dbam o siebie, jem owoce i warzywa”

W październiku  dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej  nr 2 w Grajewie brały udział  w zajęciach z cyklu: „Dbam o siebie, jem owoce i warzywa”
w ramach programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
    W grupie „Puchatków” świętowany był Dzień marchewki, który poprzedzony był zajęciami o zdrowym żywieniu. Dzieci poznały Piramidę zdrowia, której podstawą są owoce i warzywa zaraz za codzienną porcją ruchu i aktywności fizycznej. Wprowadzeniem do tego dnia było wysłuchanie wiersza J. Brzechwy„Urodziny marchewki” oraz wykonanie sylwetki przedstawiającej wesołą marchewkę.Tego dnia dzieci wybrały się do szkolnego ogródka,
w którym poznawały rosnące tam rośliny. Uczestniczyły w wykopywaniu i zbieraniu marchwi. Później przybrane we własnoręcznie wykonane opaski ze smakiem zjadły, jak to same określiły, słodkie marchewki.Koniec tygodnia upłynął na zabawie z masą solną podczas której dzieci lepiły ulubione przez siebie owoce.
   W grupie Kangurków obchodzony był „Dzień Ogórka”. Z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia, podczas których dzieci poznały podstawowe właściwości ogórka. Rozmawiały o jego kształcie, walorach smakowych oraz postaciach, w jakich można go spożywać. Następnie wykonały pracę plastyczną pt. „Mój przyjaciel ogórek”, wykazując się przy tym dużą kreatywnością. Całość dopełniła zabawa ruchowa przy piosence „Ogórek, ogórek, ogórek, zielony ma garniturek” oraz sesja zdjęciowa pt. „Każdy chce być ogórkiem”. Ogórkowy dzień został pozytywnie przyjęty przez przedszkolaków i na pewno jeszcze nie raz zostanie zorganizowany.
Warzywne świętowanie z taką dawką witamin, śmiechu i zabawy na pewno będzie zapamiętane przez wszystkie przedszkolaki i wpłynie na zdrowe nawyki żywieniowe, czego
z całego serca życzymy naszym  dzieciom
-  wychowawczynie.
 Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.