Kreatywna Sobota Przedszkolaków

W dniu 23.10.2021r.w oddziałach przedszkolnych  odbyła się druga w tym roku szkolnym ,,Kreatywna sobota Przedszkolaka”.Tematyka zajęć oparta była o aktualną porę roku – jesień. Zajęcia rozpoczęłyod powitalnej zabawy „Wszyscy są, witam was”. Następnie dzieci wykonały jesienny taniec z chustkami obrazujący jesienną pogodę. Taniec został połączony z malowaniem farbą piankową jesiennego pejzażu. Zabawy te rozbudzały poczucie rytmiki, a także płynność i estetykę ruchów, a przy tworzeniu abstrakcyjnych obrazów wrażliwość na piękno natury. Kolejnym zadaniem było wykonanie jesiennego drzewka szczęścia z kolorowych koralików. W czasie tych zajęć przedszkolaki rozwijały motorykę małą, precyzję ruchów, koncentrację, wyobraźnię przestrzenną oraz poznały możliwości łączenia różnych materiałów ze sobą ( plastelina, karton, drucik, koraliki). Druga część zajęć odbyła się na sali gimnastycznej,gdzie dzieci miały możliwość aktywnego spędzenia czasu z wykorzystaniem chusty animacyjnej, kolorowych szarf oraz dużych piłek gimnastycznych. Na zakończenie odbyły się zabawy interaktywne z „Magicznym dywanem”, w czasie których dzieci ćwiczyły koncentrację, orientację w przestrzeni oraz rozwijały motorykę dużą w czasie spontanicznych i intuicyjnych reakcji ruchowych w trakcie interaktywnych gier. Zajęcia i zabawy podczas Kreatywnej Soboty Przedszkolaka dostarczyły dzieciom wiele radości. Na koniec dzieci otrzymały słodkie niespodzianki.
Następna kreatywna sobota Przedszkolaka za miesiąc.  Zapraszamy!

Nauczyciele wychowania przedszkolnego