"Przerwa na czytanie" - relacja z wydarzenia.

28 października nasza szkoła wzięła udział w  II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.  Głównym celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie z  klas 3-8 wraz z nauczycielami czytali podczas przerwy swoje ulubione książki.

Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i pożyteczne oraz zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w domu i szkole.

Do działań biblioteki włączyła się cała społeczność szkolna. W akcji przerwa na czytanie wzięło udział 340 uczniów.

Parominutowe przerwy na czytanie to doskonała okazja do zainteresowania uczniów bogactwem świata książek  i zachęcenia do jego odkrywania. Społeczności uczniowskiej taki przerywnik w lekcjach bardzo się spodobał. Mamy nadzieję, że dzięki tej i innym akcjom wzrośnie w naszej szkole zainteresowanie czytaniem, a młodzi czytelnicy przekonają się, że wyprawa w świat stworzony w ulubionej lekturze  może być niezapomnianą przygodą i wspaniałą  zabawą, wzbogacającą język i poszerzającą  horyzonty.