Obchody Święta Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie odbyły się 10 listopada w sali gimnastycznej, wspominaliśmy uczestników I wojny światowej i drogę Polski ku wolności pod hasłem „ Do Ciebie Polsko…”.
   Uczniowie klas VIII A oraz VI B przedstawili drogę Polaków do niepodległości wykorzystując wiersze i pieśni patriotyczne. Uczniowie prezentowali swoje talenty recytatorskie i muzyczne. Najważniejszym jednak przesłaniem, jakie płynęło z ust młodych aktorów było to, że nikt z oglądających nie powinien ustawać w wysiłkach, żeby dbać o swoją ojczyznę i jej rozwój. Każdy z widzów zrozumiał jasno płynące przesłanie, iż ojczyzna to także nasze miasto – Grajewo.
    Apel odbył się na 4 godzinie lekcyjnej, więc zgodnie z tradycją 10 listopada o godzinie 11.11, wszystkie osoby obecne odśpiewały uroczyście 4 zwrotki hymnu polskiego.
Przedsięwzięcie przygotowały panie: Bożena Wierzbicka i Maria Jolanta Szymanowska. O oprawę muzyczną zadbała pani Lidia Brzozowska, której uczniowie mieli okazję pochwalić się swoimi talentami wokalnymi.
   Wsparcia udzielił pan Jakub Okulewicz dbając o nagłośnienie. Scenografię przygotował zespół artystyczny pod kierownictwem pani Mileny Pieloch.
Uroczysty apel odbył się w czasie pandemii więc uczestniczyć w nim mogły tylko 4 klasy. Przedstawienie pokazało też, że nasza młodzież potrafi w sposób dojrzały odnieść się do historii Państwa polskiego.