Jesień w świetlicy

Kolorowa jesień na dobre zagościła w naszej świetlicy będąc inspiracją do różnego rodzaju zajęć. Przykładem są zajęcia, na których dzieci wykonały z szarego papieru  "jesienne drzewka" i "wesołe żółwie", które stały się ozdobą naszej świetlicy.
   Początkowo salę rozweselały kolorowe liście i widok jesiennych drzew, a stopniowo dołączały do nich inne prace. Dzieci wykonywały bardzo chętnie piękne prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni tworząc tym samym cykl zajęć poświęconych tematyce jesiennej.
    Kapryśna pogoda jesienią nie mogła jednak popsuć naszych humorów, dlatego kolorowe parasolki poprawiały nam nastrój zdobiąc naszą pracownię.
   Z okazji Święta Niepodległości odbył się też w świetlicy konkurs p.t. "Polska - moja Ojczyzna", którego celem było propagowanie wiedzy na temat Polski i rozwijanie patriotyzmu poprzez poznanie historii naszego kraju.
    Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania testowe oraz wykonywali prace plastyczne, które ozdobiły świetlicową gazetkę. W konkursie wiedzowym brało udział 27 osób z klas pierwszych i drugich. Pierwsze miejsce zajęła Amelia Sazykin, drugie - Oliwia Klimaszewska a trzecie - Maja Organek. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Anna Mocarska.