Liga matematyczna

Dnia 22.04.2022 r. w naszej szkole odbył się II etap matematycznego konkursu dla klas II i III pod hasłem „Matematyczna Liga Dwójki”.
Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie uzdolnień matematycznych, kształtowanie samodzielnego myślenia, integracja środowiska uczniowskiego, a także pogłębienie współpracy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.
  Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać 5 zadań otwartych w ciągu 45 minut. Był to czas pełen przeżyć dla uczestników i wychowawców, którzy przygotowywali  swoich uczniów do konkursu.

Wśród klas II najlepsze wyniki uzyskali:
-  Iga Kiluk kl. II a, Milena Kłos kl. II c – I miejsce,
- Maja Pisanko kl. II a, Aleksander Gutowski kl. II b, Adam Kurzątkowski kl. II c – II miejsce,
- Kamila Andryszewska kl. II a, Dawid Górowski  kl. II b, Oliwia Klimaszewska kl. II c – III miejsce.

Zwycięzcami w  kategorii klas III zostali:
-  Miłosz Blaszko kl. III b – I miejsce,
- Michał Moch kl. III b – II miejsce,
-Wojciech Filipkowski, kl. III b, Igor Waszkiewicz kl. III b, Kacper Piaszczyński, kl. IIIc, Wiktoria Frąszczak kl. III b – III miejsce.

Oficjalne podsumowanie tegorocznej ligi nastąpi w czerwcu podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
  Organizatorzy przedsięwzięcia serdecznie dziękują uczniom oraz nauczycielom za udział w konkursie.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

C. Marcinowska