Dziewiarstwo

Zajęcia dziewiarskie w ramach projektu Laboratorium Przyszłości cieszą się popularnością nie tylko wśród dziewcząt. Uczniowie zapoznają się z zasadami BHP, teorią dotyczącą dziewiarstwa, np. rodzajami włóczek, oznaczeniami na metkach i tabliczkach pralki czy akcesoriami pomocnymi w czasie pracy z dzianiną. Dowiadują się także jak bezpiecznie uprać dzianinę i ją przechowywać. Zajęcia praktyczne to przede wszystkim rozrywka i odprężenie. Podczas poznawania nowych ściegów, uczniowie kształtują wytrwałość, cierpliwość i skupienie uwagi. Uczą się także współpracy i wzajemnej pomocy gdy,,uciekną oczka" lub spadnie komuś drut. Każdy z uczniów ma projekt swojej pracy, będą to np. szaliki, kominy czy pokrowce.