Karaoke na Ludowo

Dnia 19 maja 2023r. rozbrzmiewały w naszej szkole pieśni ludowe, bowiem odbywał się wtedy konkurs piosenki: Karaoke na ludowo. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 4 – 6. Była to prawdziwa biesiada szkolna.
Uczestnicy konkursu losowali piosenki do wykonania, a były to znane melodie i przyśpiewki z różnych regionów Polski.
Mogliśmy usłyszeć takie przeboje ludowe jak: Czerwone jabłuszko, Hej sokoły, Szła dzieweczka, Zasiali Górale, Zielony mosteczek, Szalała szalała i inne.
    Występy młodych artystów oceniało Jury w składzie: p. dyrektor Barbara Ciszewska, p. Lidia Brzozowska- nauczyciel muzyki oraz uczennica kl. VIIb – Maja Moch – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.
   Ocenie podlegały: muzykalność wykonawców, oryginalność wykonania utworu i ogólny wyraz artystyczny. Konkurs z pełnym profesjonalizmem prowadzili uczniowie klasy Vb: Kalina Jankowska i Tomek Ruszczyk. Publiczność składająca się z uczniów klas młodszych i starszych reagowała entuzjastycznie na występy swoich koleżanek i kolegi. Wszyscy konkursowicze otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez naszą szkołę. Zgromadzona na sali gimnastycznej społeczność szkolna bawiła się doskonale.

A oto wyniki konkursu:
I m.- Zuzanna Muczyńska (kl.VIa)
II m.- Martyna Dzięgielewska (kl.Va)
III m.- Konrad Czekaj (kl.Vb)
wyróżnienia:
Julia Pawłowska (kl. IVa)
Amelia Konopka (Vb)
Lena Waszkiewicz (VIa)