Pomagamy ptakom przetrwać zimę,

3 grudnia 2019 r. dzieci z grupy pięciolatki ,,a” odwiedzili pracownicy z sekcji edukacyjnej Biebrzańskiego Parku Narodowego. Temat zajęć: ,,Pomagamy ptakom przetrwać zimę”. Cele ogólne zajęć są następujące: kształtowanie postaw opiekuńczych w stosunku do ptaków żyjących w otoczeniu dziecka, rozpoznawanie i nazywanie wybranych gatunków ptaków zimujących w Polsce, wdrażanie do systematycznego dokarmiania ptaków w czasie zimy oraz poszerzanie doświadczeń plastycznych i technicznych. Dzieci nauczyły się rozpoznawać niektóre gatunki ptaków oraz poznały wiadomości na ich temat, kolorowały sylwety ptaków, konstruowały i budowały karmnik, wykonały wspólnie plakat. Te zajęcia w sposób szczególny kształtowały umiejętność pracy w grupie – większość zadań dzieci wykonały w zespole. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Dziękujemy za ten wspaniały czas pracownikom z sekcji edukacyjnej Biebrzańskiego Parku Narodowego!