Grudzień w świetlicy

Grudzień w świetlicy !

Tematyka zajęć w grudniu poświęcona była poznawaniu tradycji barbórkowej i ciężkiej pracy górników. Dzieci otrzymały 6 grudnia i 16-17 grudnia list od św. Mikołaja. Zapoznały się z tradycjami i obyczajami świątecznymi. Odbyło się wiele zajęć plastycznych i technicznych, na których dzieci wykonywały ozdoby choinkowe: aniołki, bombki, łańcuchy, którymi udekorowaliśmy świetlicową choinkę i salę szkolną.

Nie zapomnieliśmy też o zwierzętach zimą poznając sposoby ich dokarmiania.Przygotowujemy się do kolejnego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się 15 grudnia b.r.

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA …

Tuż przed gwiazdką 19 i 20 grudnia dzieci otrzymały ponownie list od św. Mikołaja, który zachęcał je do poznania tradycji i obyczajów świątecznych.  Dzieci wykonywały następujące zadania:

- quiz na temat tradycji i obyczajów bożonarodzeniowych

- zaśpiewanie kolędy

Mikołajki w świetlicy !

6 grudnia odbyły się w świetlicy niecodzienne zajęcia przygotowane w grupie pierwszoklasistów oraz w grupie dzieci starszych. Na wychowanków czekał list i prezent od św. Mikołaja.

Św. Mikołaj pozostawił w liście zadania do wykonania przez dzieci:

- poznanie prawdziwej historii św. Biskupa Mikołaja

- „odwiedzenie” go w swojej siedzibie w Laponii (wideo od Mikołaja)

- narysowanie wizerunku św. Mikołaja

- poznanie gwiazdkowych marzeń dzieci

- zaśpiewanie piosenki dla św. Mikołaja przywołującej zimę

Dzieci chętnie wykonywały zadania, bawiąc się w miłej atmosferze, a na ich twarzach było widać przejęcie.

4 grudnia nasza świetlica przygotowała obchody Dnia Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza. Przedstawienie poprzedzone było konkursem plastycznym na temat: „Ilustracja do bajki Adama Mickiewicza”:

I miejsce: Matylda Krupa

Lena Wysocka