,,Ekologicznie zakręceni”

Od dawien dawna w trzeci weekend września cała Polska uczestniczy w akcji „Sprzątanie Świata”. W dniu 20 września 2021 roku uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły, przyłączając się w ten sposób do tej akcji. Młodzi ekolodzy spotkali się na hali sportowej MOSiR z panią dyrektor Barbarą Ciszewską, aby przypomnieć sobie główne zasady segregacji śmieci oraz wszystkie ważne rzeczy, które wiedzą na temat ekologii. Po krótkiej pogadance i zabawie w segregację śmieci dzieci narysowały plakaty pod hasłem „Kolorowy świat”, a później wyposażeni w worki i rękawiczki, grupy uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami zbierali śmieci w okolicach parku i szkoły. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Celem tej akcji jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do działań zmierzających do poprawy środowiska naturalnego. Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy dbać o nią wszyscy.
        Uczestnicy sprzątania byli bardzo zadowoleni z udziału w akcji. Na zakończenie akcji czekała na dzieci miła niespodzianka. Nauczyciele wychowania fizycznego wraz ze swoimi uczniami zorganizowali na hali sportowej MOSiR wielki tor przeszkód. To była fantastyczna wspólna zabawa zakończona zdrowym poczęstunkiem. Każdy uczestnik otrzymał ekologiczne jabłuszko.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do udziału
w kolejnych programach ekologicznych.