Ślubowanie klas I

12 października 2021r. w Naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych, które uświetnił występ rycerza z drużyną. Niezwykłą atmosferę tworzyła dekoracja sali i stroje w średniowiecznym stylu. W uroczystości wzięli udział rodzice uczniów, babcie, dziadkowie, dyrekcja, nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski.
  Pierwszoklasistów powitali przedstawiciele SU, a dzieci z radością wyrecytowały wiersz ,, Pierwszaki”.
   Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, wszystkich przybyłych gości i odświętnie ubranych uczniów przywitała Dyrektor Szkoły P. Barbara Ciszewska i rycerz Jacenty z drużyną. Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Rakowska. Mali uczniowie zdali egzamin ze znajomości symboli narodowych. Naszedł długo oczekiwany uroczysty moment ślubowania.
   Pasowania na uczniów symbolicznym mieczemdokonała Pani Dyrektor w asyście rycerza. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie
   Na zakończenie uroczystości wszystkim pierwszakom wychowawczynie klas wręczyły pamiątkowe dyplomy i upominki. Niespodziankę uczniom sprawiła Pani Dyrektor wręczając każdej klasie zestaw piłek do gier zespołowych.
    Do grona uczniów przyjęto 66 uczniów. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.