Walentynki

Walentynki (ang.Valentine's Day) – to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzi się również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). W Polsce popularność zyskały w latach 90. XX wieku.
  W ten „zakochany” dzień biblioteka szkolna przygotowała kilka niespodzianek. W tym dniu uczniowie wykonywali „walentynkowe” zakładki do książek w formie serduszek oraz piękne serca, którymi obdarowywali swoje ukochane osoby. Z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania Paulette Bourgeois i Brenda Clark pt. „Franklin i walentynki”.
Walentynki w bibliotece to promocja czytelnictwa, nauka współpracy i świetna zabawa.