Pasowanie klas pierwszych

W dniu 12 października 2018r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. A.Mickiewicza w Grajewie odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

Pierwszaków powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a dzieci z radością wyrecytowały wiersz ,, Pierwszaki”

Po wprowadzeniu Sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, wszystkich przybyłych gości rodziców i odświętnie ubranych uczniów przywitała pani dyrektor Barbara Ciszewska. Głos zabrał również pan Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski oraz proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej ks.Dariusz Łapiński. Następnie nadszedł długo oczekiwany moment ślubowania.

My uczniowie klasy pierwszej

będziemy starali się być:

dobrymi uczniami

Będziemy strzegli honoru

i dobrego imienia szkoły

Będziemy szanowali swoich
nauczycieli, rodziców i kolegów.

Będziemy uczyć się tego, co piękne.

Będziemy kochać swoją Ojczyznę.

Aby swoją nauką i zachowaniem

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Ślubujemy

Uczniowie z przejęciem złożyli ślubowanie. Pasowania na uczniów dokonali dyrektor szkoły p. Barbara Ciszewska oraz burmistrz miasta Dariusz Latarowski
Na pamiątkę uroczystości przedstawiciele klas pierwszych złożyli odciski palca pod aktem ślubowania.
Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w przygotowanej części artystycznej. Na zakończenie wszystkim pierwszakom wychowawcy klas wręczyli pamiątkowe dyplomy i upominki. Do grona uczniów przyjęto 80 pierwszaków.