Zajęcia kreatywne w projekcie „Nie zgubić talentu”

20 października 2018 r. po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie odbyły sie zajęcia kreatywne "Twórczy Przedszkolak" realizowane w ramach projektu "Nie zgubić talentu". Mimo jesiennej aury mogliśmy liczyć na obecność naszych przedszkolaków na których czekała świetna zabawa i cała moc atrakcji.

Zajęcia rozpoczęliśmy od małej rozgrzewki muzyczno-ruchowych.  W jej trakcie dzieci ćwiczyły orientacje w schemacie ciała i przestrzeni, miały możliwość interpretowania ruchem utworów muzycznych, uczyły się wystukiwania prostych rytmów. Jesienne liście posłużyły nam również do ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych.

Kolejna część zajęć przeprowadzana była z podziałem na poszczególne grupy wiekowe i poświęcona była rozwijaniu talentów i zainteresowań plastycznych wśród dzieci. Za pomocą farb, przy użyciu techniki malowania palcami, rękami czy stopami dzieci z grupy 3 i 4-latków mogły poznać zjawisko powstawania barw. Efektem ich pracy były piękne jesienne drzewa. 5-latki wykorzystały jesienne skarby natury do wykonania stroików „Jesienne drzewka”. Grupa 6-latków swoje zajęcia rozpoczęła od spaceru w czasie którego zebrała liście, które wykorzystają do następnych zajęć. Następnie każdy z nich wykonał autoportret. Każda praca jaka powstała w czasie zajęć to małe dzieło sztuki, które wymagało od dzieci ogromnej kreatywności i pomysłowości.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

Nauczyciele prowadzący zajęcia