„Nie zgubić talentu”

W październiku 3 – latki rozpoczęły zajęcia przyrodnicze w ramach projektu „Nie zgubić talentu”.  W związku z tym przedszkolaki  odbyły wycieczkę do parku,  w którym szukały zmian zachodzących w przyrodzie jesienią.

Do obserwacji roślin i zwierząt używały lornetki i lupy. Nazbierały również kolorowych liści, które następnie na kolejnych zajęciach wykorzystały do zrobienia zielnika. Dzięki temu poznały nazwy drzew rosnących w parku i uczyły się rozpoznawać ich liście.  Zebrane liście posłużyły też dzieciom do bliższego poznania ich budowy. W tym celu wykorzystały lupy, za pomocą których obserwowały brzeg liścia, blaszkę i unerwienie. Następnie odzwierciedliły swoje obserwacje wykonując prace plastyczne. Jesień to bardzo barwna pora roku, dlatego dzieci w czasie kolejnych zajęć posługując się podstawowymi kolorami farb tworzyły nowe barwy pochodne. Było to dla przedszkolaków ciekawe i pełne emocji doświadczenie.