Przegląd Tańców Ludowych w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie.

Taniec ludowy jest ciekawą formą pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Poprzez swoją prostotę, a jednocześnie żywiołowość, dostojność i wesołość jest nośnikiem przekazywania treści patriotycznych.

Z  okazji  100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w oddziałach przedszkolnych działających w naszej szkole  odbył się I Przegląd Tańców Ludowych „Tańczący Przedszkolak".  Celem imprezy było wzbudzenie tożsamości narodowej u dziec przedszkolnych poprzez zapoznanie i zaprezentowanie polskich tańców ludowych. Publiczność przy wejściu otrzymała kotyliony wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Przegląd rozpoczęła najmłodsza grupa trzylatków „Puchatki”  tańcem ludowym „Kujawiak”. Później zaprezentowała się grupa czterolatków „Kangurki”, która  zatańczyła ludowy taniec śląski „Grozik” do piosenki  „Poszło dziewczę po ziele” . Pięciolatki:  „Tygryski” i „Delfinki” przedstawiły „Krakowiaka”. Każda z grup pokazała rożne odsłony tego żywiołowego i energicznego tańca. Natomiast sześciolatki z grupy „A” zatańczyły warmińsko-mazurki taniec „Szot”, który rozpoczęła głośno zaśpiewana przez dzieci przyśpiewka.
              Podsumowaniem i zwieńczeniem przeglądu był występ ostatniej grupy sześciolatków

z grupy  „B”, która zatańczyła „Poloneza”. Wszystkie dzieci  świetnie poradziły sobie z  tańcami.

Cały występ dopełniły ciekawe stylizacje i  kolorowe stroje wykonane przez rodziców licznie zgromadzonych na widowni.

Na koniec wszystkie grupy otrzymały wielkie brawa  od publiczności oraz pamiątkowe statuetki z rąk  Pani Dyrektor Barbary Ciszewskiej.

- Nauczyciele przedszkola