Patriotyczne Karaoke w SP2

Dnia 9 listopada 2018r. z okazji uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej w formie karaoke.

W ten sposób przypomnieliśmy znane i bliskie sercu każdego Polaka pieśni takie jak: Rota, Piechota, Warszawianka, Przybyli ułani, Jak długo na Wawelu, Żeby Polska była Polską, Pierwsza brygada i inne.

Do rywalizacji w konkursie patriotycznego śpiewania stanęło 10 uczniów z klas: V, VI   i VII, którzy po wylosowaniu utworu, wykonywali go przed szkolną publicznością i Jury.

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców Komisja konkursowa w składzie: p. dyrektor Barbara Ciszewska, p. wicedyrektor Grażyna Cudna oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej- Daria Gilejko (kl. VIII b) oceniając muzykalność młodych artystów, ich walory głosowe, poprawną dykcję oraz interpretację utworu postanowiło przyznać trzy pierwsze miejsca następującym uczniom:

I m.- Zuzanna i Edyta Marchiel (kl. VI c)

II m.- Justyna Suprun (kl. VII b)

III m.- Oliwia Rembowicz (kl. VI b)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody- niespodzianki.

Uroczystość tę prowadzili uczniowie z klasy VII d : Wiktoria Jakowska oraz Jakub Borkowski.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim wykonawcom za duże zaangażowanie i udział
w konkursie.

Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu zarówno dla występujących, jak i oglądających, przypominająca o trudnych losach naszej Ojczyzny.