„Po zdrowie” do świetlicy

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie,
jako smakujesz, aż się zepsujesz…”.

Jan Kochanowski

Zdrowy styl życia  to popularny tematpromujący:  zdrowe odżywianie, higieniczny tryb życia oraz ruch na świeżym powietrzu. W naszej szkole - SP nr 2 - nie brakuje rozmów i zajęć o tematyce prozdrowotnej. Takim przykładem jest akcjapt: „Warzywa i owoce w szkole” - w świetlicy prowadzone są warsztaty na temat właściwości zdrowotnych i zalet spożywania „samego zdrowia”. Dlatego w środę 9 stycznia 2019 r odbyły się kilkugodzinne zajęcia promujące naturalne soki wyciskane z marchewki i jabłka. Prowadzili je członkowie firmy SEBEX, z którą współpracuje szkoła. W warsztatach i degustacji soków wzięła udział większość społeczności szkolnej (uczniowie klas 1-5 SP - biorący udział w programie). Wszyscy czynnie uczestniczyli w zajęciach, z wielkim zainteresowaniem dopytywali o następne spotkanie. Zwieńczeniem warsztatów stały się pogadanki wychowawców z uczniami nt. zdrowego stylu życia.

Grażyna Niecikowska