Styczniowe zajęcia kreatywne

Warsztaty kreatywne w ramach projektu „Nie zgubić talentu” odbyły się  w sobotę 9 stycznia 2019 r. Zajęcia sprzyjały rozwoju różnorodnych zdolności artystycznych dzieci i  ich twórczości w zakresie zabaw muzyczno-ruchowych i plastyczno-technicznych.

W grupie 3-latków został zrealizowany temat „W cyrku”. Zajęcia miały na celu zapoznanie z postaciami pracującymi w cyrku, a także zachęcanie do zabaw poświęconych tej tematyce. Dzieci najpierw w rytm muzyki paradowały i naśladowały zwierzęta i osoby pracujące w cyrku np. słonie, lwy, klaunów, akrobatów, treserów, małpy itp. Później rozwijały swoją kreatywność po przez wykonywanie papierowych klaunów, które stanowiły zachętę do zabawy,  a także wywoływały mimowolny uśmiech na ich twarzach.

Czterolatki obserwowały zjawisko powstawania i mieszania barw oraz poznały nazwy kolorów podstawowych. W rytm muzyki za pomocą pacek malowały abstrakcyjne obrazy. Dopełnieniem pracy było stemplowanie pieczątkami w różnym kształcie.

Na zajęciach pięciolatki przygotowywały się do balu karnawałowego. Najpierw nauczyły się tańca dworskiego z wykorzystaniem bum-bum- rurek, które posłużyły jako miecz czyli atrybut rycerza oraz chusteczek, które pomagały dzieciom wykonywać kroki taneczne płynnie i delikatnie jak prawdziwe damy dworu lub księżniczki. Później miały za zadanie wykonania różnych nakryć głowy. Wszyscy uczestnicy zdecydowali się na korony księżniczek i książąt. Wycięły z kartonu kontur korony na który później  naklejały różne rodzaje cekinów i innych materiałów plastycznych. Każda ozdobione nakrycie głowy było niepowtarzalne i bardzo bogate w święcące ozdoby. Na koniec dzieci zbudowały zamek z dużych plastikowych klocków.

Grupa sześciolatków odkrywała jak można wykorzystać do malowania piankę do golenia. Każde dziecko pipetą kropliło farbę na piankę do golenia i z niecierpliwością czekało na efekt końcowy. Okazało się, że po przyciśnięciu papieru do pianki powstawał na nim pastelowy, marmurkowy wzór. Dzieci wykonywały również zakładki do książek, które mogły posłużyć jako prezent na nadchodzący Dzień Babci i Dziadka.

Dzieci bardzo dobrze się bawiły i chętnie brały udział w niezwykle ciekawych i różnorodnych zajęciach.

J J J Zapraszamy na kolejne zajęcia 9 lutego 2019 r. J J J