Nauka jest fajna!

Niezwykłą lekcję chemii i fizyki mogły obejrzeć dzieci z klasy IIIa wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Sokołowską. W poniedziałek 11 marca 2019r. ósmoklasiści zaprezentowali doświadczenia chemiczne i fizyczne oraz zorganizowali warsztaty chemiczne dla dzieci pod kierunkiem pani Julii Ksepko.

Mali naukowcy mogli obejrzeć zjawisko elektryzowania ciał, poznali zasadę działania maszyny elektrostatycznej oraz badali odczyn roztworu przy pomocy wskaźników pH. Nauczyli się zasad postępowania podczas pożaru, uzyskali również odpowiedź na pytanie : „Dlaczego ciasto rośnie podczas pieczenia”. Po obejrzeniu tych atrakcji brawom nie było końca.

Lekcja chemii i fizyki była niezwykłym doświadczeniem i przeżyciem  zarówno dla dzieci jak i młodzieży. Była to wspaniała zabawa pełna radości połączona  z nauką.