,, Podróż do Baśniolandii”

Dnia 12 marca 2019 r. w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie odbył się konkurs ,,Podróż do Baśniolandii”.

Celami konkursu były: rozwijanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz sprawności manualnej, dzielenie się przez dzieci swoją wiedzą na temat treści bajek i baśni oraz ich bohaterów, rozpoznawanie baśniowych bohaterów, znajomość tytułów i treści baśni, zachęcenie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola oraz przeżycie pozytywnych emocji związanych z dziecięcą rywalizacją.

Uczniowie grupy 0,,a” i 0,,b” dopasowywali odpowiednie rekwizyty do treści baśni, rozwiązywali zagadki, dopasowywali ilustracje przedstawiające fragment lub bohatera utworu, słuchali treści różnych baśni. Konkurs przeprowadziły p. Barbara Mścichowska oraz p. Ewa Saciłowska.

1 miejsce- Lena Suszczyńska z grupy 0,,a”
                   Matylda Krupa z grupy 0,,b”.

2 miejsce -     Ada Wysocka,
                    Ola Skibniewska,
                    MajaSzatyłowicz,
                    Kacper Tuzinowski
                    Miłosz Blaszko.

3 miejsce- Andżelika Szyszkowska,
                   Zosia Dąbkowska,
                   Gabryś Amielanczyk,
                   Bartek Małolepszy.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Barbara Mścichowska, Ewa Saciłowska