„Rodzice czytają dzieciom”

W ramach programu czytelniczego „Poczytaj mi” nawiązaliśmy współpracę z Biblioteką Miejską w Grajewie. Panie z  oddziału biblioteki dla dzieci odwiedziły oddziały przedszkolne w naszej zkole

W lutym odbyła się akcja czytelnicza „Rodzice czytają dzieciom” do której chętnie włączyli się rodzice  przedszkolaków. Czytanie dzieciom bajek ma niezmiernie istotny wpływ na rozwój umysłu i osobowość dziecka. Stanowi okazję do bliskości między rodzicem a dzieckiem. Pierwsze kontakty dziecka  z książką rozpoczynają się już w okresie przedpiśmienniczym i polegają na traktowaniu jej jako zabawki, przedmiotu do manipulowania. Mamy czytały dzieciom bajki, zadawały wiele pytań, na które dzieci chętnie i odważnie odpowiadały.

7  marca odbył  się konkurs plastyczny „Moja koleżanka, mój kolega” skierowany do najmłodszych grup przedszkolnych : trzylatków i czterolatków. Głównymi celami konkursu było: zgodne współżycie z koleżankami i kolegami w grupie, pobudzanie wyobraźni plastycznej i kreatywności i zaprezentowania swoich umiejętności.  Na początku dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania o przyjaźniach jakie stworzą się w przedszkolu. Książkę przeczytał ich dużo starszy kolega Wiktor z III klasy gimnazjum.  Każde dziecko odpowiedziało o swojej ulubionej osobie z która bawi się najczęściej w przedszkolu. Później wykonały pacynki, które przedstawiały ich ulubionych towarzyszów zabaw. Dzieci bardzo się postarały, aby ich prace były wykonane pięknie i estetyczne.

Zwycięzcy w poszczególnych grupach.

1 miejsce – Gabriela Dauksz

2 miejsce – Julian Dąbrowski