Kreatywna sobota w SP nr 2

Dnia 23 marca 2019 r. odbyły się kolejne zajęcia kreatywne w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2w Grajewie.  Frekwencja dopisała znakomicie. Początek wiosny sprawił, że dzieci dotarły do szkoły w optymistycznych nastrojach.

Uczestnicy zajęć kreatywnych malowały farbami plakatowymi kwitnące drzewa, wykonywały ozdoby wielkanocne oraz poznały polskie tradycje wielkanocne, takie jak: malowanie pisanek, wykonywanie palm wielkanocnych, pieczenie bab i mazurków, śmigus-dyngus, obdarowywanie dzieci symbolicznymi podarkami przez zająca wielkanocnego. Przedszkolaki wykonały z bibuły kurczaka wielkanocnego oraz zająca z szyszek. Celami zajęć były: rozwijanie zdolności manualnych, wyobraźnii inwencji twórczej, wprowadzenie wiadomości o tradycjach i symbolach wielkanocnych, wdrażanie uczniów do utrzymania porządku (dzieci wspólnie porządkowały miejsca pracy po zakończonych zajęciach). Przedszkolaki opuściły  szkołę w  doskonałych humorach, zabierając do domów własnoręcznie wykonane świąteczne dekoracje na wielkanocne stoły.

Barbara Mścichowska
                                                                                                          Danuta Zalewska