Marzec w świetlicy

W marcu wychowankowie świetlicy przygotowywali się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet. Powstały wspaniałe laurki i kwiaty z bibuły dla Pań, Mam i Babć wychowanków.

W zapusty odbyły się niecodzienne zajęcia. Uczniowie zapoznali się ze zwyczajami i obyczajami ostatnich dni karnawału. Ola Dzięgielewska uczestniczka turniejów tańca towarzyskiego zaprezentowała swoje umiejętności. Przybliżona została tematyka związana z teatrem, powstaniem przedstawień i pracą aktorów. Wychowankowie spróbowali własnych sił przygotowując i wystawiając własne przedstawienia kukiełkowe. 21 marca dzieci z radością pożegnały zimę, a przywitały wiosnę. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o Unii Europejskiej oraz o zdrowym trybie życia.
Pod koniec miesiąca dzieci uczestniczyły w zajęciach kreatywnych wykonując 101 figurek dalmatyńczyków, ozdabiając ich dom i posesję.