VII SZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY

1 kwietnia 2019 roku o godzinie 11.45 w sali 312 Szkoły Podstawowej nr 2  im. Adama Mickiewicza w Grajewie rozpoczął się  VII SZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY.

W zmaganiach wiedzowych ze znajomości tradycji wielkanocnych  wzięło udział 24. uczniów SP 2  w Grajewie z klas IV - VI. Odpowiadali oni przy  zgromadzonej publiczności na cztery pytania losowo przez siebie wybranych o różnym stopniu trudności. Łącznie ułożono 101 pytań. Piąta runda sprawdzała szybkość kojarzenia treści religijnych na podstawie czytanego fragmentu hymnu „Żal duszę ściska…” z „Gorzkich żali”.  Poziom odpowiedzi  uczestników był wyrównany.

Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu, a jednocześnie prowadzącą to spotkanie, była Anna Niedźwiedzka.  W jury zasiadały panie: Anna Deresz i Elżbieta Polakowska. Zwycięzcy zmagań wybrali nagrody spośród przygotowanych: książek, artykułów papierniczych i bibelotów. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a także drobny upominek.

Dekorację, podkreślającą nastrój świąteczny, wykonał nauczycielski zespół artystyczny ds. dekoracji, a uczennica klasy VI C, Edyta Marchiel,  zrobiła zdjęcia. Zuzanna Marchiel i Oliwia Urban pełniły funkcje protokolantek.

Konkurs Wielkanocny (tak samo jak Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy) zdobył sympatię i uczestników, i oglądających. Z pewnością będzie on jeszcze organizowany.

Wyniki  przedstawiają się następująco:

I miejsce –  Jakub Mścichowski  z kl. V A

II miejsce   –   Jan Chmielewski  z kl. V D