„Kreatywne walentynki” scenariusz zajęć

Temat: „Kreatywne walentynki”

Grupa docelowa: 6 latki

Czas: 2 h

Cel: Kształtowanie umiejętności muzycznych – reagowanie na sygnał dźwiękowy, rytmiczność. Rozwój umiejętności logicznego myślenia. Kształtowanie umiejętności plastycznych. Rozwój twórczego myślenia, budowanie zaufania do własnej wyobraźni i kreatywności. Ćwiczenie motoryki małej i dużej.

Pomoce:

• płyta CD z rytmiczną muzyką,
  • pocięte na kawałki papierowe serca,
  • kartki z bloku technicznego,
  • kredki i mazaki,
  • drewniane patyczki laryngologiczne,
  • nożyczki,
  • klej,
  • ozdoby: koraliki, kształty z papieru strukturalnego.

Przebieg zajęć:

1. Koraliki

Dzieci tworzą kolumnę i chwytają się za ramiona. Tworzą sznurek koralików. Poruszają się po Sali a na sygnał dźwiękowy koraliki rozsypują się i pierwsze dziecko siada. Kiedy wszystkie koraliki rozsypią się, dzieci mają za zadanie nawlec znów sznurek i kolejno, znów na sygnał dźwiękowy, ułożyć koraliki w odpowiedniej kolejności.

1. Kreatywne puzzle:

Dzieci podzielone na małe grupy dostają po jednej kopercie, w której znajdują kawałki papieru. Z nich muszą ułożyć obrazek.

1. Ramki z podobizną:

Wykonywanie ramek za pomocą patyczków laryngologicznych i ich ozdabianie. Przyklejanie na obrazek z podobizną uczestników.

Scenariusz zajęć jest udostępniany na licencji Creative Commons BY 4.0, co oznacza, że można je dowolnie wykorzystywać i przetwarzać za podaniem autora. Treść licencji jest dostępna na stronie: https://creativecommons.org/licenses/