Spotkania czytelnicze z przedszkolakami

Dziewczęta z Koła Miłośników Książki odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych: „Tygryski”, „Kangurki” i „Delfinki”.

Celem spotkań było budzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie wyobraźni, wzbogacenie wrażeń, spostrzeżeń, myślenia i mowy. Po krótkiej zabawie integracyjnej dzieci wysłuchały z ogromnym zainteresowaniem opowiadania pt. „Puchatkowe zaklęcie”. Przedszkolaki śledziły losy bajkowych postaci, oglądały ilustracje w książce i powtarzały magiczne zaklęcie „abrakadabra”. Następnie pod kierunkiem starszych koleżanek mali czytelnicy chętnie uczestniczyli w zabawie muzyczno-ruchowej „Niedźwiadek”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki  z Kubusiem Puchatkiem.