Kreatywna sobota - "Nie zgubić talentu"

W marcu dzieci uczęszczające do naszego przedszkola po raz kolejny wzięły udział w zajęciach rozwijających kreatywność dzieci realizowanych w ramach projektu "Nie zgubić talentu".

I tym razem czekała na nich świetna zabawa. Każdy uczestnik warsztatów wziął udział w zajęciach sensorycznych, rozwijających zdolność poznawania świta za pomocą różnych zmysłów. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej koordynacji wzrokowo-ruchowej w czasie zabaw z "Magicznym dywanem". Dodatkowo każdy z nich pokonał ścieżkę  sensoryczną, przygotowaną z materiałów o zróżnicowanych fakturach i wysokościach. Bosy spacer dał im możliwość rozwijania nie tylko równowagi, ale również zmysłu dotyku, wzroku i słuchu.

Nie mogło również zabraknąć tak lubianych przez dzieci zajęć plastyczno-technicznych. Każda grupa wiekowa przygotowała małe dzieła sztuki, które powiększyły ich domowe galerie prac.

3-latki:Zajęcia plastyczno-techniczne "Wielkanoc tuż tuż ..."

4-latki:Zajęcia plastyczno-techniczne "Wielkanoc tuż tuż ..." - wielkanocne zajączki.

5-latki: Sensoryczne obrazki

6-latki:Wykonywanie obrazków z pierwszą literą imienia. Wyklejanie litery za pomocą taśmy malarskiej i malowanie packami.