Kosmos - zajęcia przyrodnicze

20-21 maja ponownie gościliśmy w naszej szkole ekipę, która przeprowadziła w klasach 1- 6 zajęcia przyrodnicze ,,Kosmos” z wykorzystaniem  gogli VR.

Uczestniczyli w nich niemal wszyscy uczniowie z klas 1-3 naszej szkoły wraz z wychowawcami oraz chętni z klas 4-6.Dzieci oglądały wirtualne, innowacyjne, trójwymiarowe obrazy z zakresu kosmosu. Przyglądały  się planetom i obiektom wszechświata poznając  ich osobliwe cechy, doświadczając ich bliskości, wielkości. Zgłębiały terminologię kosmiczną odróżniając  meteor od meteorytu, planety skaliste od gazowych, czy poznając warunki fizyczne na poszczególnych obiektach.

Dzieci usłyszały wiele kosmicznych ciekawostek, a wiedza była pasjonująca i wyzwalająca motywację do jej dalszego  poznawania. Uczniowie mieli możliwość  konfrontacji własnych  spostrzeżeń i treści, które wielu z nich interesowały od długiego czasu. Ogromne wrażenia zrobiło wnętrze statku kosmicznego, jego wyposażenie, sposoby prowadzenia badań, ich rejestracja  czy porównywanie z wcześniej uzyskiwanymi wynikami.

Atmosfera była bardzo przyjazna, mocno emocjonująca, udzielała się wszystkim.  Po zajęciach dzieci przekazywały starszym kolegom  i dorosłym swoje wrażenia: ,, ale fajoskie”, a dzieci starsze   pytane przez nauczycieli odpowiadały:

-Podobało mi się, bo było realistycznie

- Pierwszy raz z każdej strony byłem w kosmosie

-Z bliska widziałam planety

- W końcu zobaczyłem Ziemię z innej strony

- Podobało mi się, bo poznałam życie w rakiecie.

My , nauczyciele wychowawcy i przyrodnicy postaramy się w przyszłym roku również zorganizować zajęcia przyszłości, z wykorzystaniem technologii VR, podtrzymując właściwą motywację naszych uczniów do zdobywania wiedzy: nowej, pasjonującej i emocjonującej.