Spotkanie z książką

27.05.2019 roku odbyło się spotkanie z książką pod hasłem „Kto czyta – jest bogaty, bo dużo wie i umie!”

Uczniowie klasy V c zagrali w przedstawieniu pt. „Podróż do Książkolandii”,  w którym udowodnili słowem, że „prawdziwym skarbem, każdego człowieka są książki,  a w nich zaklęta wiedza…”. W zabawie uczestniczyli również pierwszoklasiści. Odgadywali zagadki dotyczące popularnych postaci bajkowych. Cała impreza odbywała się przy wspaniałej muzyce. Celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów bibliotecznych, rozwijanie umiejętności czytania oraz obcowania ze sztuką.

Spektakl przygotowała pani Elżbieta Dąbrowska i pani Alicja Wielgat, oprawą muzyczną zajął się pan Jakub Okulewicz, a dekorację wykonał zespół artystyczny.