Wycieczka do Londynu

W dniach 19 – 25 maja 2019 szesnaścioro uczniów wraz z opiekunem Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie,  pojechało na wycieczkę edukacyjną do Londynu. Głównym celem wyjazdu było zachęcenie do kontaktów  i wymiany z młodzieżą anglojęzyczną, poznanie zwyczajów panujących w  odwiedzanym kraju oraz pokonanie bariery językowej.

Młodzież wykonywała w trakcie całego wyjazdu konkretne zadania językowe, polegające na posługiwaniu się językiem angielskim, przeprowadzenie wywiadów z mieszkańcami oraz uzyskanie odpowiedzi na pytania związane z tradycjami, życiem codziennym czy też historią miejsca.

Pierwszy dzień wycieczki w Londynie zaczęliśmy od jednego z najsłynniejszych muzeów świata – Museum Madame Tussauds – muzeum figur woskowych. Science Museum i Natural History Museum były kolejnym punktem wycieczki. Spacerem przez kultowy Hyde Park oraz Speaker’s Corner, gdzie każdy może wyrażać swoją opinię na dowolny temat bez obawy konsekwencji, dotarliśmy do Marble Arch i na jedną z najbardziej rozpoznawalnych ulic handlowych na świecie – Oxford Street.

Kolejny dzień w Londynie, rozpoczęliśmy od Tower of London, następnie National Maritime Museum, które jest najważniejszym muzeum morskim w Zjednoczonym Królestwie i jedyne z największych muzeów tego typu na świecie. Tego dnia zwiedziliśmy także Królewskie obserwatorium Greenwich.

Przedostatniego dnia w Londynie widzieliśmy zjawiskowy architektonicznie Millenium Bridge, łączący oba brzegi Tamizy.
Z Tate Modern Museum, gdzie mogliśmy podziwiać dzieła sztuki m.in. Picasso, Daliego, Warholla udaliśmy się do pełnej rozmachu, monumentalnej St. Paul’s Cathedral. Dzień skończył się wizytą w British Museum, pełnym skarbów dziedzictwa narodowego. W międzyczasie uczniowie rozwiązywali zadania językowe.

Ostatniego dnia zapadł nam w pamięć Pałac Beckingham, Horse of Guards – miejsce zmiany warty Królewskiej Straży Konnej.
Przez Downing Street dotarliśmy do Westminster Abbey, gdzie m.in. odbył się ślub stulecia Kate i Williama. Nastepnie długo wyczekiwana przejażdżka London Eye  i rejs po Tamizie. Wizytę w Londynie zakończyliśmy w National Gallery  i Leicester Square, gdzie uczniowie mogli zobaczyć kultowe China Town czy Piccadilly Circus.

Urszula Kurzątkowska