Listopad w świetlicy

W listopadzie rozwijaliśmy wśród wychowanków postawy patriotyczne i poczucie dumy, że jesteśmy Polakami. Uczniowie wykonywali prace na konkurs plastyczny pt. ”Polska -  moja Ojczyzna”, śpiewali pieśni patriotyczne, pogłębiali wiedzę o Polsce i słynnych Polakach. Większość uczniów wzięła udział w konkursie wiedzy o Polsce.

Nie obyło się też bez zabawy andrzejkowej.27 listopada w świetlicy zapanowała magiczna atmosfera. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Zabawę zakończono wspólnympoczęstunkiem.

Polska – moja Ojczyzna”

W listopadzie b.r. odbyła się III edycja konkursu „Polska – moja Ojczyzna” składająca się z części plastycznej oraz wiedzy o Polsce, którego organizatorką była p. Anna Mocarska.

Celem konkursu było rozwijanie wśród wychowanków postaw patriotycznych poprzez pogłębianie znajomości symboli narodowych oraz wiedzy na temat zabytków, przyrody, świąt narodowych i słynnych Polakach.

W konkursie brało udział 25 osób z klas I-III. Poziom konkursu wiedzowego był bardzo wysoki, a jego wyniki są następujące:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Bartosz Podwika

II miejsce – Julia Pawłowska

III miejsce – Kacper Tuzinowski

W kategorii klas drugich i trzecich:

I miejsce – Nikola Dąbrowska

II miejsce – Julia Marcinkiewicz