Zima w świetlicy

Na dworze jest mroźno… mamy porę roku zimę. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie rozmawiali o tym, dlaczego lubią zimę. Dzieci uwielbiają zimę, a w szczególności kiedy jest dużo białego puchu. Zabawy na śniegu sprawiają im dużo radości i nie ma mowy wtedy o nudzie. Kto nie lubi jazdy na sankach, nartach czy łyżwach, albo rzucania się śnieżkami czy lepienia bałwana?

Jednak w tym roku nie doczekaliśmy się śniegu. Dlatego też podopieczni świetlicy szkolnej poprzez prace plastyczne próbowali zachęcić zimę do przyjścia. W całej świetlicy dało się poczuć zimową aurę. Bałwanki opanowały nasze parapety okienne, nie ważne, że były z papieru i tak wywołały uśmiechy na twarzach dzieci. Wykonywały prace plastyczne przedstawiające pejzaż zimowy, ptaki w karmnikach - różnymi technikami, zarówno kredkami, kolorową kredą, jak i farbą plakatową. Wyklejały z podstawowych figur geometrycznych prace przedstawiające sporty zimowe. Słuchały wierszy, opowiadań, bajek i baśni nawiązujących do obecnej pory roku. Dzieci przypomniały sobie również zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie zimą. Przygotowanie dekoracji dawało wiele przyjemności, a także radości naszym wychowankom. Aż w końcu przyszedł czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia…….. Uczniowie wraz z opiekunami zabrali się do wykonania aniołków z masy solnej, które miały zawisnąć na choince każdego z nich. Następną zabawą był wypiek świątecznych pierniczków. Nie zabrakło również pisania listów do Świętego Mikołaja Na twarzach dzieci było widać uśmiech i zadowolenie … ….

A o to kilka zdjęć przedstawiających efekty ostatnich działań w świetlicy: