„Wycieczka Tygrysków”

Z  okazji Dnia Dziecka  „Tygryski”  oddziału przedszkolnego wybrały się na wspaniałą wycieczkę autokarem do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Na polu namiotowym „Bóbr” odbyły się warsztaty z edukacji leśnej poprowadzone przez pracownika parku, który z pasją i zaangażowaniem opowiadał dzieciom o przyrodzie i środowisku biologicznym Biebrzańskiego Parku Narodowego. Oprócz realizacji wybranego tematu z podstawy programowej Pan leśnik dostarczył przedszkolakom garść ciekawostek przyrodniczych, łowił z rzeki różne stworzenia, zaprezentował zgromadzone kolekcje leśnych eksponatów takie jak: poroża, gabloty z owadami. Dzieciaki miały okazję obserwowania przyrody przez lornetki, stawiały pieczątki z tropami zwierząt i układały puzzle z sylwetkami różnych owadów. Na koniec przedszkolaki, zjadły kiełbaski z ogniska. To wszystko razem sprawiło, że zajęcia w BPN były wyjątkowe i niezapomniane. Na pewno jeszcze nie raz dzieci odwiedzą to miejsce.

Cała grupa wraz z wychowawczyniami, pragnie podziękować pracownikom Parku, jak również mamom i dziadkowi, za ogromne zaangażowanie i pomoc podczas naszej wspólnej wyprawy.