KONKURS Z OKAZJI EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH

24 września 2021r.  odbył się konkurs z okazji Europejskiego  Dnia Języków Obcych. Celem konkursu było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz promowanie nauki języków obcych.
Wszystkich zebranych przywitano w dziesięciu językach. Zgromadzeni usłyszeli też kilka ciekawostek na temat różnych języków świata.
     W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas siódmych i ósmych. Uczniowie zmagali się z zadaniami w ośmiu kategoriach: wiedza ogólna o Wielkiej Brytanii i Rosji, wiedza geograficzna, historyczna i kulturowa o krajach anglojęzycznych, łamańce językowe z języka rosyjskiego i angielskiego, znajomość słownictwa z języka niemieckiego, znajomość związków frazeologicznych  z języka angielskiego. Kategoria ósma przebiegła w trzech rundach
i dotyczyła rozpoznania języka obcego po odsłuchaniu kilkusekundowego utworu muzycznego. Podczas liczenia punktów przeprowadzono grę w języku rosyjskim, w której  czynny udział wzięła także zgromadzona publiczność.
     Zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy 8a. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 8b, a miejsce trzecie uczniowie z klasy 7b. Wygranym gratulujemy wszechstronnej wiedzy! Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani batonikami w podziękowaniu za udział w rywalizacji.

organizatorzy:
nauczyciele języków obcych