Obchody Dnia Sybiraka

Dnia 17 września 2014 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr2 im. Sybiraków w Grajewie Apelem Pamięci uczcili Dzień Sybiraka.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Burmistrz Miasta Grajewo - Adam Kiełczewski oraz Sybiracy: p. Jadwiga Budna, p. Zofia Lenkowska, p. Leszek Niesiobędzki.

Uczniowie : Joanna Bobrowska, Zofia Leszka, Dawid Panasiewicz, Klaudia Oborska, Karolina Budenas, Jakub Dacewicz, Zuzanna Bogdan, Julia Alksnin, Patrycja Kuczyńska, Sofia Dodis, Olga Wiśniewska, Rafał Kotowski, Karolina Ratomska, Natalia Ziółkowska z wielkim przejęciem i powagą odczytali Apel Poległych, a następnie zostały złożone wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Sybiraków.

Z uwagą i skupieniem zebrani wysłuchali wystąpień p. dyrektor Barbary Ciszewskiej, p. Zofii Lenkowskiej. p. Leszka Niesiobędzkiego.

W swiom przemówieniu Burmistrz Miasta Grajewo oddał cześć i hołd poległym i żyjącym Sybirakom.

Uroczystość przygotowały:

Renata Samełko i Lidia Brzozowska (oprawwa muzyczna)