Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

W tym roku szkolnym włączyliśmy się w 11. edycję akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM 2021). Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma to być zachęta do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W naszej szkole udział w akcji wzięli uczniowie klas III, IV, V, VI, VII, VIII. Tydzień przed terminem egzaminu przypominaliśmy na lekcjach matematyki tabliczkę mnożenia, zaś 1 października 2021 zorganizowane zostały egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Ci, którzy pomyślnie zdali krótki i ograniczony w czasie egzamin otrzymali Certyfikat Eksperta Tabliczki mnożenia.

Gratulujemy ekspertom, zaś pozostałym życzymy udanego startu za rok :)

Główny koordynator akcji – Anna Bogdan.