Zima w świetlicy

Zima to temat bardzo atrakcyjny dla dzieci. W naszej świetlicy dało się poczuć zimową aurę. Bałwanki opanowały nasze sale i to nie ważne że były z papieru, bo i tak wywołały uśmiechy na twarzach podopiecznych. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonywały prace plastyczne przedstawiające pejzaż zimowy – różnymi technikami, zarówno kredkami, kolorową kredą, jak i farbą plakatową. Wyklejały z podstawowych figur geometrycznych prace przedstawiające sporty zimowe. Słuchały opowiadań, bajek i baśni nawiązujących do obecnej pory roku. Dzieci przypomniały sobie również zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Pamiętaliśmy też o Mikołaju, do którego dzieci napisały listy. Czas spędzony w świetlicy - to nie tylko praca, ale również gry edukacyjne, zabawy konstrukcyjne klockami oraz gry i zabawy na sali gimnastycznej, czy świeżym powietrzu. A oto kilka zdjęć przedstawiających efekty ostatnich działań w świetlicy: