AUDYCJE MUZYCZNE

„Muzyka jest to wyłom, przez który dusza, jak więzień z więzienia leci czasem w regiony wolności. Muzyka to córka wszystkich muz."

Stefan Żeromski

Audycje muzyczne to całoroczny cykl edukacyjnych programów muzycznych dla dzieci z klas 0 – III naszej szkoły. W ramach comiesięcznych koncertów uczniowie poznają wiele zagadnień muzycznych, a także mają możliwość zobaczyć i usłyszeć „na żywo” dźwięk wielu instrumentów. Ciekawą formą przekazu jest bajka słowno – muzyczna z udziałem dzieci, która pozwala  w szybki i niezauważalny sposób przyswoić podawane treści                            i uwrażliwić na piękno muzyki. Bogate stroje oraz rekwizyty sprawiają, że uczniowie chętnie uczestniczą w audycjach.

Atrakcją programów muzycznych jest comiesięczny konkurs z nagrodami  pod hasłem TURNIEJ WIEDZY O MUZYCE oraz KONKURS WOKALNY.

Audycje muzyczne na stałe wpisały się  w kalendarz ciekawych wydarzeń oraz wzbogaciły ofertę edukacyjną naszej szkoły. Każdy koncert to próba zaszczepienia miłości do muzyki i zachęta do nauki gry na instrumentach.

Kolejna audycja pod tytułem NA MARIACKIEJ WIEŻY odbędzie się 12 listopada 2013 r.   godz. 10.45 w sali gimnastycznej.