Uśmiechnięte 4 łapy

Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie już po raz drugi uczestniczyli w  akcji „Uśmiechnięte 4 łapy” zorganizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami  i Centrum Edukacji Ekologicznej   w Ełku. 

Przedstawiciele ełckiego TOZ-u prowadzą z uczniami naszej szkoły cykliczne spotkania,  podczas których dzieci dowiadują się jakie potrzeby mają ich pupile. Centrum Edukacji Ekologicznej jest organizatorem konkursu plastycznego i festynu „Uśmiechnięte 4 łapy”. Druga edycja konkursu plastycznego skierowana była do przedszkolaków, uczniów zerówek i szkół podstawowych. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej, która w ciekawy sposób poruszy temat troski i opieki nad zwierzętami. Celem konkursu jest uwrażliwienie uczniów na potrzeby zwierząt oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw opiekunów wobec zwierząt. Najmłodsi  uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w akcję. Wykonali ok. 100 prac, a autorzy 45 najciekawszych wyjechali 2 października 2015 r. na festyn do Ełku. Spośród 600 prac, które wpłynęły na konkurs, prace 2 uczennic naszej szkoły zostały wyróżnione.  Lena Aleksiejew z klasy I D oraz Nikola Szamaszko z klasy II C podczas festynu otrzymały dyplomy i  nagrody. Dziewczętom składamy gratulacje, a wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

W trakcie festynu uczniowie mieli okazję spotkać się z ciekawymi ludźmi, których praca bądź pasja związane są z tematem opieki nad zwierzętami. Poza tym dzieci skorzystały z wielu atrakcji, niespodzianek, gier oraz dmuchanego placu zabaw. Wszystkim uczestnikom zapewniono prowiant na ognisko (kiełbaski oraz pieczywo oraz produkty mleczarskie).

Uczestnicy konkursu plastycznego „Uśmiechnięte 4 łapy”

 

Klasy „0”


Zalewski Patryk – 0 b

Żukowski Radosław – 0 b


Klasy I

„a”

Hałuniewicz Mikołaj

Sobolewski Szymon

Mazurek Maja

„b”

Chilińska Agata

Skibniewska Wiktoria

Gajdzińska Weronika

Zawistowska Gabriela

Bogdańska Gabriela

Wronowski Mikołaj

„d”

Kruszewska Kinga

Próchniak Mateusz

Truszkowska Marta

Aleksiejew Lena

Kozikowska Martyna

Szymańska Zuzia

Klasy II

„a”

Bućko Patrycja

Danielewska Maja

„b”

Borzymowska Joanna

„c”

Suszczyńska Amelia

Sokołowska Marta

Cybula Julia

Szamaszko Nikola

Sieniła Amelka

„d”

Krukowska Weronika

„e”

Chodnicka Zuzia

Borkowska Magdalena

Klasy III

„b”

Krupińska Magda

Hader Julia

Rembowicz Oliwia

Kindeusz Ania

Mieczkowski Krzysztof

Zalewska Ola

„c”

Cybula Alek

 

Uczniowie ZSM nr 2 w Grajewie czekają na kolejną edycję akcji.

NA GÓRĘ