Zagraniczni goście w naszej szkole

W  dniach 18 - 23. 09.2016 gościły w naszej szkole  dwie zagraniczne  studentki -   Laura  Mesa (pochodzi  z Medellin w Kolumbii) i   Sarah al Shatnawi z Amman w Jordanii.

Trafiły one   do Polski dzięki międzynarodowej organizacji studenckiej  AIESEC. Wybrały Polskę, ponieważ jest to miejsce  odmienne od ich części  świata. Mogły przyjechać do Europy dzięki bardzo dobrym  wynikom w nauce i  znajomości języka angielskiego.

W tym tygodniu prowadziły lekcje i spotykały  się z uczniami wszystkich klas i nauczycielami ZSM 2  w  Grajewie.  Opowiadały w języku  angielskim o swoich krajach, o ich kulturze i obyczajach. Prezentowały tradycyjne stroje, które uczniowie mieli okazję przymierzyć. Uczniowie byli  zachwyceni i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zadawali  mnóstwo pytań, co jest wspaniałą motywacją do rozwijania umiejętności  językowych i komunikacyjnych z języka angielskiego. Uczniowie naszej szkoły zaprzyjaźnili się z zagranicznymi gośćmi, spotykali się z nimi po lekcjach, pokazywali miasto i okolice.

Studentki podkreślają, że bardzo podoba się im Polska i gościnność ludzi.

Podczas pobytu w Grajewie dziewczęta były goszczone przez rodziny naszych uczniów. Laura mieszkała u  Państwa Tomczaków a Sarah u Państwa Kochanowskich.