"Bezpieczna droga do szkoły"

         28.09.2016 roku już po raz kolejny nasze przedszkole odwiedzili pracownicy Powiatowej Komendy Policji w Grajewie. W spotkaniach pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły" wzięły udział wszystkie oddziały przedszkola 10-godzinnego- Puchatki, Kangurki, Tygryski i Delfinki a także uczniowie klas 0a, 0b oraz 0c.

          Pani policjant oraz pracownik cywilny policji przybliżyły przedszkolakom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Dzieci ćwiczyły prawidłowe poruszanie się po przejściu dla pieszych. Zajęcia te sprawiły dużo radości dzieciom, zwłaszcza, że mogły swoją wiedzę przetestować w praktyce korzystając z "Miasteczka Umiejętności Drogowych AUTOCHODZIK".

         Dodatkowo przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca policjanta. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania służby.     

         Zwieńczeniem spotkania w każdej grupie było czytanie wybranych bajek przez Panią Policjant. W ten sposób nasi goście przyczynili się realizacji programu czytelniczego "Poczytaj mi", w którym zaproszeni goście czytają książki przedszkolakom.     

         Jesteśmy pewni, że po takiej lekcji przedszkolaki z Przedszkola Pluszowego Misia w ZSM nr 2 w Grajewie Już zawsze będą przechodzić przez jezdnię tylko     w wyznaczonych miejscach przy zachowaniu należytej ostrożności.           

        

                                                                                                                                                             Wychowawczynie

NA GÓRĘ