"Warzywa i owoce dają mega moce"

W miesiącu październiku jesień na dobre zawitała do grupy Oa.

Przy okazji omawiania skarbów jesieni, jakie można znaleźć w sadach

i ogrodach wychowawcy oddziału postanowili zachęcić dzieci do zwiększenia ilości warzyw i owoców w codziennej diecie. W tym celu w dniach

10-14.10.2016 roku dzieci z grupy 0a wzięły udział w zajęciach "Warzywa

i owoce dają mega moce".

Celem zajęć było promowanie zdrowego sposobu odżywiania oraz aktywności fizycznej.

W ciągu całego tygodnia przedszkolaki dowiedziały się co warto jeść, by być zdrowym i silnym, a co należy ograniczyć w codziennej diecie. Liczne zabawy ruchowe i gry dydaktyczne ukazały dzieciom jak ważnym składnikiem diety są świeże warzywa i owoce.

Zwieńczeniem zajęć było wspólne przygotowanie i degustacja świeżo wyciskanego soku

z jabłek i marchewki. Zadanie to sprawiło dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji.

Milena Pieloch