Pani Leśnik odwiedza „Kangurki” i grupę 0„a”

Dnia 17 listopada 2016r. w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie do grupy „Kangurków” i 0„a” zawitał szczególny gość

 Z ciekawymi opowieściami przyjechała Pani Leśnik – Agnieszka Henel

z Nadleśnictwa Rajgród. Pani Leśnik zaprezentowała dzieciom swój mundur, opowiedziała ciekawe rzeczy o swojej pracy, o lesie, a także o mieszkających tam zwierzętach i ptakach. Pokazała dzieciom obrazki ze zwierzętami i opowiedziała

o tym, jakie zwierzęta zapadają w zimowy sen oraz o  zwyczajach niektórych zwierząt leśnych. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały zagadki i szybko rozpoznawały prezentowane przez leśniczego zwierzęta.

Pani Agnieszka przypomniała także dzieciom o właściwym zachowaniu podczas kontaktu ze zwierzętami leśnymi i zaznaczyła, że człowiek przebywający w lesie jest gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy – zwierząt i ptaków.

Największą zaś atrakcją były przyniesione przez Panią Leśnik znalezione w lesie tropy zwierząt oraz ptaków (poroże jelenia, łosia i sarny, krowi róg) i ich przysmaki (szyszki, orzechy laskowe) oraz pluszowy łoś, za którego przebrała się pomocnica Pani Leśnik. Dzieci przybijały dla łosia „piątkę”

i z chęcią się do niego przytulały.

Przedszkolaki mogły również pokazać swoją szybkość podczas zabawy ruchowej, w której wcielały się w wiewiórki i kunę. Ich zadaniem było zebranie jak największej ilości orzechów laskowych i nie danie się złapać dla kuny.

Na koniec spotkania Pani Leśnik wręczyła dzieciom drobny upominek w postaci zakładki do książki

z namalowanymi zwierzętami i obdarzyła przedszkolaków cukierkami.

To był wspaniały dzień pełen atrakcji. Jeszcze raz dziękujemy Pani Agnieszce Henel za przybycie

i wspaniałe poprowadzenie zajęć.

 

Karolina Pieloch

Anna Cybula

Milena Pieloch

NA GÓRĘ