Wizyta "Puchatków" salonie fryzjerskim

Dnia 23.02.17 r. dzieci z grupy przedszkolnej „Puchatki” odwiedziły salon fryzjerski „Sylvia” znajdujący się przy ul. Mickiewicza.

Celem tego spotkania było: oswojenie dzieci z fryzjerem i pokonani lęku przed strzyżeniem włosów, zapoznanie się z narzędziami pracy fryzjera, nazwami fryzur oraz z akcesoriami używanymi do ich tworzenia. W trakcie wizyty każde dziecko miało okazję usiąść na fotelu fryzjerskim i poddać się krótkiemu zabiegowi. W związku z realizacją programu czytelniczego „Poczytaj mi” pani fryzjerka przeczytała książkę Emilie Beaumont pt.

„Joasia bawi się we fryzjerkę”.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dzieci były bardzo zainteresowane tym co przekazywała im pani fryzjerka i stwierdziły, że będą chętnie odwiedzały fryzjera.

Wychowawczynie