, Moja książeczka”

Dnia 20 marca w Przedszkolu przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt.: „Moja książeczka”.

,

Konkurs skierowany był do uczniów oddziałów przedszkolnych w grupach od 3 do 5 lat. Przed przystąpieniem do konkursu przez cały miesiąc rodzice, w ramach programu czytelniczego „Poczytaj mi”, czytali uczniom ich ulubione książki na forum poszczególnych grup przedszkolnych. Następnie dzieci mogły pokolorować ilustrację do bajek i wkleić ją do wykonanej przez nauczycielki specjalnej do tego celu książeczki. Konkurs polegał na ozdobieniu  wspólnie przez dzieci i rodziców okładki książeczki.

Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich, rozbudzanie inwencji twórczej dziecka oraz jego kreatywności a także rozwijanie zdolności plastycznych przy wykonywaniu wspólnej pracy z rodzicami.

Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi, zgodnie z indywidualnymi możliwościami uczniów i ich rodziców. Spośród prac koordynatorki wybrały po 6 z każdej grupy, które musiały spełniać określone kryteria, tj. pomysłowość w ujęciu tematu, walory estetyczne oraz wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych. Podczas wyboru prac jury z ogromnym zaciekawieniem podziwiało wspaniale wykonane prace. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców oraz przyznała wyróżnienia. W nagrodę laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy,książeczki i przybory plastyczne.

Konkurs był doskonałą okazją do świetnej zabawy i mile spędzonego czasu razem
z dzieckiem. Wszystkim biorącym udział serdecznie dziękujemy. Laureatom gratulujemy
raz jeszcze oraz życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele przedszkola