Spotkanie autorskie z pisarzem

W ramach programu czytelniczego „Poczytaj mi…”  realizowanego w oddziałach przedszkolnych  oraz współpracy z wolontariuszami ze schroniska dla zwierząt „Sonieczkowo” z Augustowa dn. 07.04.2017 r.  zorganizowano spotkanie

z pisarzem książek  o zwierzętach.

Gościem był pan Tom Justyniarski – obrońca zwierząt, autor lektury „Psie troski”. Książka zajęła 1 miejsce w organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w konkursie  „Wybieramy wspólnie lekturę”.
Pisarz poprowadził spotkanie zatytułowane „Lekcja o miłości do zwierząt”. Opowiedział o przyjaźni łączącej człowieka z czworonogami, o tym, jak o nią dbać i jak rozumieć język zwierząt. Zwrócił uwagę dzieciom, że zwierzęta to nie rzecz , że czują i tak jak my potrafią kochać. Przedszkolaki

z wielkim zainteresowaniem słuchały naszego gościa. Szczególnie  spodobał się dzieciom pies rasy Chihuchua, który wabił się Lusia. Na koniec spotkania można było zakupić książkę i uzyskać autograf pisarza z dedykacją.

Spotkanie było również podsumowaniem miesięcznej zbiórki karmy dla psów i kotów ze schroniska „Sonieczkowo” z Augustowa. Nasze przedszkolaki wraz z kadrą nauczycielską zebrały około 250 kg karmy. W nagrodę otrzymały emblematy z napisem „Przyjaciel zwierząt”.

oddziałów przedszkolnych ZSM nr 2