Kwietniowe zajęcia kreatywne

W sobotę 22 kwietnia  2017 r. w naszej szkole   po raz kolejny odbyły się cykliczne zajęcia rozwijające kreatywność dla przedszkolaków i uczniów klas I – III. Dzieci  nie wystraszyła ani brzydka pogoda, ani dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Zaciekawione, z czym przyjdzie im się zmierzyć tym razem, w godzinach porannych przybyły do szkoły. Nie zawiodła ich dziecięca intuicja, że będzie to dzień pełen wrażeń. Uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania, pomysłowość i kreatywność poprzez udział w zajęciach konstrukcyjnych, plastycznych, sportowych i artystycznych. Dzieciaki chętnie brały udział  w zajęciach rytmiczno- muzycznych. Poprzez to działanie uczniowie mogli usprawniać swoją wrażliwość, muzykalność czy też koncentrację słuchowo-ruchową. Na owych zajęciach dzieci miały możliwość poznania nowych utworów oraz ćwiczeń rytmicznych, a ponad to same wykonywały potrzebne im rekwizyty do odpowiednich zabaw. Na zajęciach z cyklu „Świat małych odkrywców”, już po raz kolejny uczniowie przemienili się w badaczy i naukowców. Mogli obserwować jak znika pieprz, jak mieszają się kolory oraz brać udział w bąbelkowym eksperymencie. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik przygotował swojego „Gniotka”, czyli starą jak świat zabawkę świetną do odstresowania.

Kolejna kreatywna sobota dopiero we wrześniu w przyszłym roku szkolnym. Szkoda!!!  Tak chórem odpowiedziały dzieci.