XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Szkoła Podstawowa bierze udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom - imprezie organizowanej przez bibliotekę szkolną we współpracy z Fundacją ABC XXI "Cała Polska czyta dzieciom".

Co się wydarzy w naszej szkole między 5 a 9 czerwca?

1. W ramach akcji „Tydzień zaczytanych lekcji” codziennie we wszystkich klasach szkoły podstawowej  każda pierwsza lekcja rozpocznie się 10 minutami czytania  książek wybranych przez bibliotekarza albo nauczyciela.

2. Chętni uczniowie klas III-VI  wezmą udział w akcji „Poczytamy”. Będą spotykać się w bibliotece i czytać kolegom fragmenty swoich ulubionych książek. Jeśli akcja się Wam spodoba, będziemy ją kontynuować od września przez cały rok szkolny.

3. Klasy I – VI zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. Biblioteka moich marzeń”.

Do zobaczenia!

A. Wielgat, B. Mścichowska